Italvelluti Italia

  •   Początki istnienia firmy datowane są na rok 1968, kiedy to jeden z jej założycieli Silvio Massi rozpoczął swoją działalność zawodową w branży tekstylnej. W roku 1978 dołączył do niego Adolfo Verniani i tak powstała Italvelluti S.p.A. w formie w jakiej trwa do dnia dzisiejszego. Siedziba Italvelluti S.p.A. mieści się w miejscowości Montemurlo w Toskanii, w prowincji Prato, znanej od stuleci jako jeden z głównych włoskich ośrodków produkcji tkanin.

       Od samego początku firma Italvelluti zdobyła w branży tekstylnej znakomitą reputację. Osiągnięto to dzięki utrzymaniu wysokich standardów jakościowych i szybkiemu przyswajaniu wszelkich osiągnięć technologicznych, przy równoczesnym zachowaniu ducha rzemiosła oraz bezpośredniego i spersonalizowanego stylu zarządzania.

       Kluczowym kierunkiem działalności Italvelluti jest tworzenie wyrafinowanych, nowoczesnych tekstyliów – głównie tkanin obiciowych. Firma pracuje z największymi nazwiskami w dziedzinie projektowania tkanin, stale dba o jakość, ciągły postęp technologiczny i atrakcyjne wzornictwo.

      Firma Italvelluti posiada w Montemurlo 2 tkalnie. Znajduje się tam także przędzalnia oraz centrum logistyczne, dział wykończeń z nowoczesnymi liniami technologicznymi i laboratorium badawcze.

       Na przestrzeni lat sprzedaż tkanin Italvelluti obejmowała coraz dalsze rynki Europy i świata. Obecnie produkty firmy znane są właściwie na wszystkich kontynentach. Ekspansja na rynki międzynarodowe przyczyniła się do powstania 2 zagranicznych oddziałów firmy: Italvelluti Hiszpania oraz Italvelluti Polska. Te spółki „córki” pełnią rolę centrów dystrybucyjnych ułatwiających klientom dostęp do oferty firmy. Dzięki takiej organizacji sprzedaży z tkanin Italvelluti korzysta większość liczących się producentów mebli na świecie.

Italvelluti Polska Facebook