Jakość i technologia

  •   Italvelluti jest firmą która zawsze stawiała na technologiczne innowacje w dziedzinie produkcji tkanin. Była jednym z pierwszych producentów w Europie, który zastosował komputerowy system CAD, wspomagający projektowanie, oraz produkcję tkanin.

      W chwili obecnej firma posiada 3 zakłady w Montemurlo, w tym dwie tkalnie: jedną wyspecjalizowaną w produkcji welurów oraz jedną – tkanin żakardowych. Firma może poszczycić się także nowoczesnymi liniami do wykańczania tkanin. Pozwalają one na samodzielne pokrywanie tkanin różnego rodzaju impregnacjami. Dzięki temu w ofercie Italvelluti znajdują się między innymi tkaniny uniepalnione, spełniające wymagania normy europejskiej: „EN 1021 part. 1 i 2”. Również zabezpieczanie tkanin przed plamami, takie jak teflonowanie, czy też za pomocą „ZERO SPOT SYSTEM”, firma wykonuje samodzielnie.

      Nowoczesny park maszynowy pozwala Italvelluti na ciągłe eksperymentowanie z tekstylnymi technologiami. Firma może poszczycić się wieloma patentami w dziedzinie tkanin i ich produkcji. Jedną z kluczowych wartości Italvelluti jest jakość. Jej kontrola odbywa się wieloetapowo: badane są materiały surowe, przędza, gotowe tkaniny, a w firmowym laboratorium badawczym określane są parametry techniczne tkanin.

      W ostatnich latach w firmie wprowadzony został również automatyczny system barwienia próbek Lab-Dip. Dzięki temu Italvelluti samodzielnie przygotowuje receptury barwników do tkanin. Pozwala to na zaspokojenie wymagań estetycznych, nawet najbardziej wymagających klientów. Przy zachowaniu odpowiednich minimów produkcyjnych, klient może zamówić zupełnie dowolny kolor, który Italvelluti bez problemów jest w stanie wykonać.

Italvelluti Polska Facebook