Wzornictwo

  •  

       Od samego początku ambicją Italvelluti było tworzenie wyrafinowanych, nowoczesnych tekstyliów o atrakcyjnym wzornictwie. Na przestrzeni lat firma współpracowała z największymi autorytetami w dziedzinie projektowania tkanin – m.in. Mauro Lipparini, Laura Galetti, czy Claudio Nicolli. Posiada również własną pracownię wzorniczą. Italvelluti jako jedna z pierwszych wypromowała pojęcie „kolekcji” w dziedzinie tkanin dekoracyjnych. Polega ono na umiejętnym łączeniu tkanin o różnych strukturach, kolorach i wzorach w jedną, spójną całość tematyczną.

        Dwa razy w roku Italvelluti wprowadza na rynek nowe kolekcje tkanin. Uwzględnia przy tym wszystkie aktualne trendy w dziedzinie wzornictwa i wyposażenia wnętrz. Nasi klienci mają pewność, że wybierając nasze tkaniny otrzymują nie tylko jakość i atrakcyjną cenę, ale także najmodniejsze wzory, kolory i wykończenia tkanin.Nasza pozycja w dziedzinie wzornictwa tkanin sprawia, iż jesteśmy regularnym uczestnikiem ekskluzywnej imprezy branżowej, jaką są targi tekstyliów „Proposte” odbywające się co roku w Como.

        Wykorzystując najnowsze dostępne w branży tekstylnej technologie Italvelluti sprawia, że nasze tkaniny łączą w sobie niebanalne walory estetyczne z niezwykłymi zaletami funkcjonalnymi. Dowodem na to mogą być chociażby innowacyjne tkaniny zabezpieczone nanotechnologią „ZERO SPOT SYSTEM”, których cechą charakterystyczną jest wyjątkowa odporność na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i plamy. Innym przykładem może być również cała seria tkanin o przeznaczeniu „open door”, które mogą być używane zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz.

        Z tkanin produkowanych w zakładach w Montemurlo korzysta wiele znakomitych światowych marek – my mamy przyjemność dostarczać je najlepszym producentom w europie środkowo-wschodniej. Jesteśmy dumni że wzornictwo naszych tkanin przyczynia się do powstania pięknych, oryginalnych i cieszących się uznaniem klientów mebli.

Italvelluti Polska Facebook