Zasady sprzedaży

 •  

      Italvelluti oferuje swe wyroby w dwóch systemach sprzedaży: serwisowo-metrażowym, oraz w pełnych belkach.

      System sprzedaży serwisowo-metrażowy:

      Obejmuje on wybrane kolekcje tkanin, które zostały wyselekcjonowane z całej oferty producenta. Na chwilę obecną w tym systemie dostępnych jest około 1500 wariantów tkanin. Sprzedaż odbywa się na bazie próbników, które w porozumieniu z producentami mebli, nasi handlowcy dystrybuują w salonach meblowych. Potencjalny klient ostateczny wybiera sobie mebel producenta, oraz tkaninę na podstawie próbnika (o innych sposobach dystrybucji próbników dowiecie się Państwo w dziale „DYSTRYBUCJA PRÓBNIKÓW” ).

      Tkaniny sprzedawane są w ilościach metrażowych, a realizacja dostaw odbywa się ściśle według zapotrzebowania klienta, np. na konkretną bryłę mebla. W ten sposób nie obciążamy naszych klientów koniecznością utrzymywania stanów magazynowych naszych tkanin, tylko sami stanowimy dla nich zaplecze magazynowe. Dodatkowo nasi klienci nie ponoszą ryzyka związanego z wprowadzeniem do kolekcji nowych wzorów tkanin, ponieważ mogą wykonywać swoje próby zamawiając minimalne nawet metraże, a nie całe belki. Ten system sprzedaży pozwala nam także na współpracę zarówno z dużymi, jak i małymi firmami, a nawet klientami indywidualnymi.

      Dostawy realizujemy za pośrednictwem firmy kurierskiej, co powoduje że tkanina trafia do klienta w ciągu 48 godzin od momentu złożenia zamówienia. Koszty dostawy pokrywa dostawca pod warunkiem, że ogólna ilość zamówionych tkanin przekracza 40 metrów bieżących. Niezależnie czy jest to 40 mb jednej tkaniny, czy też 10 razy po 4 mb różnych tkanin. W przypadku zamówień poniżej 40 mb odbiorca obciążany jest dodatkową opłatą w wysokości 17 pln/netto. Zasady te funkcjonują na terenie całej Polski. Odbiorców zagranicznych prosimy o kontakt w celu ustalenia zasad i kosztów dostawy.

       Zamówienia można składać drogą mailową pod adresem italvelluti@italvelluti.pl, faxem pod numerem (018) 41 45 451 lub telefonicznie pod numerem (018) 41 45 457, gdzie na kontakt oczekują nasi handlowcy.

      Stali partnerzy handlowi mogą otrzymać możliwość korzystania ze specjalnego programu z dostępem do stanów magazynowych.(zakładka "DLA Stałych Klientów" )

      System sprzedaży w pełnych belkach:

      Obejmuje wszystkie pozostałe tkaniny producenta, które nie znalazły się w serwisie metrażowym, oraz tkaniny specjalne. Do tkanin specjalnych zaliczyć należy wszystkie tkaniny poddane dodatkowym obróbkom, czy impregnacjom. Przykładowo impregnacji na niepalność, dzięki której tkanina spełnia wymogi norm ogniowych, między innymi: „EN1021 part. 1 i 2”, „BS 5852 part. 1 i 2” i inne.

       Wykonujemy również zabezpieczenie tkanin przed brudem, zarówno za pomocą oryginalnego impregnatu marki TEFLON, jak i innych z szerokiej gamy produktów typu „water-repellent”.

     Do tkanin specjalnych zaliczyć należy również tkaniny, których kolor wykonywany jest na indywidualne życzenie klienta. W przypadku tkanin barwionych w wałku (tkanina jest najpierw utkana, a dopiero potem barwiona), przy zachowaniu odpowiednich minimów ilościowych jesteśmy w stanie wykonać dowolny kolor tkaniny. Klient dostarcza nam próbkę koloru, lub określa go na podstawie palety RAL, a my w ciągu 2 tygodni wykonujemy próbę. Po zaakceptowaniu próby przez klienta jesteśmy gotowi do realizacji zamówienia.

      Zamówienia tkanin w tym systemie realizowane są w pełnych wałkach, bez możliwości precyzyjnego docinania metrażu. W wielu przypadkach obowiązują również minima ilościowe, dlatego tego typu zamówienia muszą być każdorazowo konsultowane z pracownikami naszej firmy.

Italvelluti Polska Facebook